Par projektu “Piedzīvojumu dienas Šķēdē”

Posted on 22 November 2012 by Mundis

No 9. – 11.jūlijam Šķēdes mazpulks aicināja visus, kurus interesē piedzīvojumi, uz Piedzīvojumu dienām Polīšu gravu apkārtnē. Projektu atbalstīja Saldus novada jauniešu dome „Es un mēs” un Saldus novada pašvaldība. Mēs izplānojām 3 dienas meža malā ar dažādiem uzdevumiem.

Bilde no Projekta Piedzīvojumu Dienas ŠķēdēTā kā paši dalībnieki gatavoja ēst, tad paši pirkām vajadzīgos produktus. Aicinājām no visiem Saldus un Brocēnu novadu mazpulkiem piedalīties šajās dienās dalībniekus vecumā no 13 līdz 16 gadiem. Aicinājām arī citus, kas nav mazpulkos, bet kam patiktu tādi piedzīvojumi. Piedalījās dalībnieki arī jaunāki par 13 gadiem. Pavisam bija 24 bērni un jaunieši no 3 mazpulkiem – Šķēdes, Jaunlutriņu un Lutriņu, Cieceres internātskolas, kā arī no Druvas vidusskolas, kas arī sagatavoja interesantus uzdevumus citiem. Pirmā diena mums bija sportošanas diena, tur mums palīdzēja un uzdevumus sagatavoja Nauris Vaivads ar saviem palīgiem, kas arī ir jaunieši. Bija uzdevumi ar virvēm pāri dīķim, vajadzēja pāriet, neiekrītot ūdenī, kas arī vairākiem izdevās, un pat bez drošības stiprinājuma. Bija arī nobrauciens pa virvi ūdenī. Ar piepūšamajiem matračiem bija sacensības peldēšanā un citi uzdevumi uz ūdens. Bija Slapjais Villijs, zābaka mešana tālumā, stafete. Pašā vakarā bija orientēšanās pa mežu jeb nakts trasīte ar norādījumu meklēšanu un uzdevumu pildīšanu. Bija uzdevumi ar ārstniecības augu meklēšanu, mezglu siešanu, koku pazīšanu, atbildēšanu uz jautājumiem par dabu. Te bija jāizmanto kompass.

Otrā dienā devāmies ar kājām uz Vārmi pie zirgiem, kur mūs sagaidīja Dace Jankovska. Sadalījāmies divās komandās – viena komanda gāja pa un gar Šķēdes upi, bet otra komanda – pa ceļu. Ātrāk aizgāja tā komanda, kas gāja pa ceļu, kaut sākumā visi domāja, ka būs otrādi. Upes gājējiem klājās diezgan grūti, daži pat pazaudēja savus apavus un gāja tālāk basām kājām. Atpakaļ gan visi gāja pa ceļu. Šajā pārgājienā pagāja visa diena. Atlika tikai pagatavot vakariņas, un klāt jau nākamā nodarbošanās – pirts vakars. Katram bija uzdevums sagriezt tādu slotiņu, kā domā, kādu vajag priekš pirts. Atbrauca sertificēti pirtnieki Ilga Ķuze un Egils Ķuzis, un viņi pastāstīja un parādīja visu ko par pareizu pirtī iešanu. Un iedeva mums arī pareizi veidotas pirts slotiņas. Visi uzzinājām, kāpēc vajag iet pirtī un kā to pareizi darīt, lai nepaliek slikti vai kas cits nenotiek, kam nevajag notikt. Pēc tam gandrīz visi arī gāja pirtī un mācījās iegūtās zināšanas izmantot praktiski. Un pēc tam bija visiem laba sajūta.

Trešajā dienā visi radoši darbojāmies un bija arī konkursi. Taisījām atstarotājus, izvēlējāmies fotogrāfijas, kuras izprintējām un veidojām tām rāmīšus. Šajos darbos palīdzēja Daiga Mickēviča no Jaunlutriņiem. Un visos darbos mums palīdzēja Šķēdes mazpulka vadītāja Inta Švaža.

Projekta vadītājs Eduards Kusins

Leave a Reply